KONST / Litografier / Litografi 11709104
nr 1170 9104
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Litografi, Ansikte, signerad och daterad 1984, motivet: 48x40
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 mars 2018
kl 19:03:50
17/3 17:31:13
19 mar
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko